Hoppa till sidans innehåll

Startlistor

16 SEP 2016 22:35
  • Uppdaterad: 18 FEB 2017 17:03

Startlista Pay and Jump 19 februari

Första start kl 11.00

(Uppdaterad lördag 17:00)

30 cm

  1. Stina Malm - Bengt

  2. Svea Larsson – Ackva

  3. Liam Alm Fredriksson – Rutan

40 cm

  1. Mikaela Carling – Bengt

  2. Emma Lindgren - Carla

  3. Svea Larsson – Ackva

  4. Liam Alm Fredriksson - Rutan

  5. Julia Spångberg - Johnny

  6. Hildur Elfgren - Kungen

  7. Wilma Mattsson - Bengt

50 cm

  1. Jazmin Nagy - Carla

  2. Julia Spångberg - Johnny

  3. Allis Westlund – Carla

60 cm

  1. Sigrid Elfgren - Kungen

  2. Emelie Lundin – Goliat

  3. Matilda Anteryd - Kaprifol

70 cm

  1. Ida Jansson – Golddiggerkat C

  2. My Magnusson – Black Magic Woman   kat C

  3. Oona Heske - Fanny

  4. Sigrid Elfgren - Kungen

  5. Emelie Lundin – Goliat

  6. Isa Modin – Lowerybane Barney   kat D

80 cm

  1. Ida Jansson – Golddigger      kat C

  2. My Magnusson – Black Magic Woman  kat C

  3. Sophia Ericsson – Alexzarah      häst

  4. Daniela Lundin – Landrocker     häst

  5. Madelen Segolsson – Gangster   ?

  6. Ida Johansson – Dawson     kat D

  7. Linnea Johansson – Amika    kat D

  8. Elsa Stodne – Poetic Eddison    kat D

  9. Julia Haraldsson – Killernan Polly  kat D

  10. Frida Keck – Whitney Van de Zonnehoeve  kat D

  11. Ebba Henriksson – Ravens Ice Storm   kat D

  12. Ella Passin – Querryfield Casey   kat D

90 cm

  1. Linnea Johansson – Amika    kat D

  2. Julia Haraldsson – Killernan Polly   kat D

  3. Frida Keck – Whitney Van de Zonnehoeve   kat D

  4. Ebba Henriksson – Ravens Ice Storm   kat D

  5. Liza Bergström – Wromskij   kat D

  6. Ella Passin – Querryfield Casey   kat D

  7. Madelen Segolsson – Gangster    ?

  8. Sophia Ericsson – Alexzarah   häst

  9. Daniela Lundin – Landrocker    häst

  10. Marleen Dahlbeck – Ligood    häst

  11. Kim Östergren Ujvary – Peter Ma’Quite häst

100 cm

  1. Sophia Ericsso – Fair View  häst

  2. Elsa Badh – Florentino   häst

  3. Sonja Bergqvist – Prima VG   häst

  4. Fanny Badh – Fidelie    häst

  5. Marleen Dahlbeck – Ligood   häst

  6. Lina Andersson – Queen   häst

  7. Liza Bergström – Wromskij  kat D

 

110 cm

  1. Sophia Ericsso – Fair View  häst

  2. Elsa Badh – Florentino   häst

  3. Sonja Bergqvist – Prima VG   häst

  4. Lina Andersson – Queen   häst

  5. Kajsa Andersson Norén – Donna   häst

  6. Fanny Badh – Fidelie   häst

  7. Sophia Ericsson – Techno   häst



120 cm

  1. Nora Nilsson – Monte Feliz    häst

  2. Kajsa Andersson Norén – Donna   häst

  3. Sophia Ericsson – Techno   häst

130 cm

  1. Nora Nilsson – Monte Feliz    häst






Skribent: Malin Lundström
Epost: Adressen Gömd

Vill du börja rida hos oss?

Maila dina kontaktuppgifter så kontaktar vi dig så snart vi har en tid att erbjuda!
Vi erbjuder ridundervisning på olika nivåer:

Ridlekis för barn från 4 år
Nybörjare barn/ungdom
Barn, ungdomar och vuxna med ridvana
Hoppgrupper för Ponny/ Häst
Trimgrupp i dressyr
Fredagsaktivitet (löshoppning m.m) se separata anslag på Facebook 

Kontakta oss
Mail:
 This is a mailto link
 Tel: 0565-71 12 67

telefontid måndag och tisdag 08.00-17.00
övrig tid - lämna meddelande på telefonsvarare
så hör vi av oss så snart vi kan!

 

SRF samarbetar med

I samarbete med Hälsokällan i Sunne

                   SUNNE

 

 

Foto: Theresa Falck

Våra tävlingar 2019

 9 -10 mars
Regional och lokal tävling i
dressyr för ponny och häst

 16-17 mars
Regional och lokal tävling i
dressyr för ponny och häst

 

5-6 oktober
Regional och lokal tävling i dressyr
ponny och ridhäst

26-27 oktober
Regional och lokal tävling i hoppning
ponny och ridhäst

 Se TDB för proppar! 

 

Länk till anläggningsskiss

 

Pay n' Jump

Våren 2019:

Lördag 19 januari 

 

 

 

 

 

Postadress:
Sunne RF - Ridsport
Häljeby 81
68691 Sunne

Kontakt:
Tel: 0565711267
E-post: This is a mailto link