Hoppa till sidans innehåll

Uppstallningslista


Lista över Uppstallning tävlingsplatsen Hästar

 
RyttareHäst
UppfödareHärstamningHästnr
Elin Adolfsson Limaro
Billdals RK Camaro M - Tamburin 2

Jannike Andersson

For Ever
Bohusläns HSK Heartbreaker - Pavarotti v/de helle 6
Jannike Andersson Pegasus
Bohusläns HSK Warsteiner - Ralmé Z 7
Rigmor ArvidssonMaggi Gentano
Fjärås Hoppryttare Graf Grannus - Eiger 11
Rigmor ArvidssonMaggi Aren Bee
Fjärås Hoppryttare Hip Hop - Corland 10
Ulrika AsplundLindqvist Samira
Leksands RK Saigon (ex Swingo) - Casanova 12
Linn Backman Alias Kamomill
Jump Club RSF Guido (ex Gudo) - Irco Mena 16
Linn Backman Cactus
Jump Club RSF Cortus - Ahorn 17
Linn Backman Kipling T
Jump Club RSF Cardento - Cortez 18
Linn Backman Assurance
Jump Club RSF Casco - Zadok 20
Hanna Belin Ultieme
Västerås RS Cavalier - Habsburg 23
Hanna Belin Sartelijn
Västerås RS Burggraaf - Amor 22
Elin Berg-Lundin Ela de la Vega
Norge   302
Katja Bergqvist Flickan
Team Aspvik RK Feliciano (SWB) - Traunstein 24
Katja Bergqvist Wigger
Team Aspvik RK Lord Z - Lorenzo 25
Annika Birklin Quite a Bargain
Trollhättans SR Quite Easy - Cortez 28
Annika Birklin Dunhallo Lady
Trollhättans SR Hallo Rossa - Mohill Gypsy 27
Anna Blennermark Cardozo
Trollhättans SR Cardento - Levantos II 33
Anna Blennermark Quite Hot Spot
Trollhättans SR Quite Easy - Turban Rose 31
Anna Blennermark Edvina F
Trollhättans SR Cardento - Ahorn 30
Anna Blennermark Cannes
Trollhättans SR Cardento - Quite Easy 32
Emma Borsse´n Sunny Celeste
Trollhättans SR Cardento - National Zenith xx 36
Rebecka Brate Checkpoint Charlie
Kiladalens Lantliga Cortus - Goldlöwe 38
Rebecka Brate Fedra
Kiladalens Lantliga Feliciano - Warrigall 37
Rosanna Broberg Babette
Loviseholms SHK Poor Boy - Latano 40
Rosanna Broberg Irish Icecream
Loviseholms SHK Cornetto - Okänd 41
Elin Broman Afrodite R
Brokindsryttarna Chess (SWB) - Good Future 42
Elin Broman Campari
Brokindsryttarna Carpaccio - Carolus I 44
Elin Broman Ranja 36
Brokindsryttarna Cardino - Lavall I 43
Ellen Brunes Gilmo
Skaraborgs FK Goldmine xx - Maraton 49
Ellen Brunes Ole´a
Skaraborgs FK Quite Easy - Maraton 48
Ellen Brunes Caruso
Skaraborgs FK Emmerton - Calypso II 47
Gabriella Bystedt Coco Flanel
Djursholms RK Con Air - Calando I 50
Gabriella Bystedt What a Feeling
Djursholms RK For Feeling - Derrick 51
Malin Carlbäck Boyzon S:t Tropez (SWB)
Loviseholms SHK Bleckert Boy - Salut 52
Hanna Carlsson Dakar Z
Årsta-Runsten Dutch Capitol - Calvin Z 53
Hanna Carlsson Boogie Woogie
Årsta-Runsten Elf - Carbano 54
Sandra Carlsson Johnny Lonigan
Värnamobygdens RF Dirco Hästak (SWB) - Cortus 56
Sandra Carlsson Spike Jones
Värnamobygdens RF Quite Easy - Cortez 57
Sandra Carlsson Caresse
Värnamobygdens RF Cardento - Cortez 55
Eva Danielsson Cikita
Örebro FK Namelus - Argus 61
Eva Danielsson High Five
Örebro FK Tornesch - Irco Mena 63
Eva Danielsson Bonita
Örebro FK Ovidius - Darco 60
Eva Danielsson High Cherokee
Örebro FK Tornesch - Irco Mena 62
Danai Doverholt Felicity Flash
Södra Dalarnas RF Lordanos - Grandero 65
Emelie Ericsson Cartell
Norsholms RF Cardento - Imperator 67
Emelie Ericsson Carmone VS
Norsholms RF Cardento - Uskudar des Malais (SF) 66
Alexandra Eriksson Liss Royal
Onsala RF Lissabon - Jungh.n.gek 69
Alexandra Eriksson Pax
Onsala RF Nupilot - Marco Mitras 71
Alexandra Eriksson Cassian 7
Onsala RF Cassini I - Caletto I 70
Sofia Fast Lou Reed
Onsala RF Cardento - Dragon 79
Sofia Fast Stranger S
Onsala RF Krongraaf - Farmer 80
Jannica Fernström Con Dios
Segersta SR Sam R - Glendale 81
Jannica Fernström Easy Hidden
Segersta SR Quite Easy - - 82
Jannica Fernström Moonstone
Segersta SR Matador - Diskant 83
Jannica Fernström Reseaurch M
Segersta SR Quick Star - Cantus 84
Malin Fredriksson Blackberry
Årsta-Runsten Stakkato - For Pleasure 87
Malin Fredriksson Softline H
Årsta-Runsten Spender S (SWB) - Quinar 86
Moa Fredriksson Contessa della vita
Årsta-Runsten Colander - Caretino 89
Hillevi Frohm Cinderella
Salaortens RF Chicago Z - Codexco 93
Christie Goddard Lexion
Segersta SR Landlord - Irco Marco 94
Amanda Gullström Ramius
Södertälje RK Cardento - Turban Rose 99
Amanda Gullström Valence
Södertälje RK Athletico - Quito de Baussy 100
Jenny Gustafsson Mira
Lidköpings RK Cornetto - Rouletto 102
Niclas Haking Centoo
Enskede RS Cardento - Aram 103
Niclas Haking Quintin San
Enskede RS Quite Easy - Modesto 104
Josefin Hansén Agnes F
Västkustens Hoppryttarförening Quite Easy - Ahorn 105
Josefin Hansén Maxwell
Västkustens Hoppryttarförening Maloubet de Pleville - Quite Easy 108
Josefin Hansén Hera V
Västkustens Hoppryttarförening Argentinus - Landor S 109
Josefin Hansén Urban Hero T
Västkustens Hoppryttarförening Manhattan - Silvio II 110
Josefin Hansén Corona SB
Västkustens Hoppryttarförening Chello II - Landgraf I 107
Josefin Hansén Biöca
Västkustens Hoppryttarförening Lord Z - Cavalier 106
Maria Håkansson Acorat
Strömsholms RSF Acorado - Capitol 121
Maria Håkansson Quwita B
Strömsholms RSF Quick Star - Ramiro 122
Linn Hörnvall Corazón El Divo
Loviseholms SHK Corlensky G - Riverman 126
Sofia Ivehag C´est la Vie
Trollhättans SR Cortez - Irco Marco 129
Sofia Ivehag Whisper B
Trollhättans SR Hors la Loi II - Burggraaf 130
Elin Jansson Quadrigo Liberty GB
Loviseholms SHK Quality - Last Liberty 137
Elin Jansson Starlight Express
Loviseholms SHK Stakkato - Graf Grannus 132
Elin Jansson Beekveld
Loviseholms SHK Quality - Fundy Du Mont 134
Elin Jansson Caprinja
Loviseholms SHK Cardento - Stove Friend xx 135
Elin Jansson Gingiva K
Loviseholms SHK Al Cantino - Magini 138
Elin Jansson Lex Zuké AL
Loviseholms SHK Lux Z - Cortez 133
Louise Jansson Lasante
Örebro FK Lasandos - Anart 139
Kjell Johansson Buddy Holly
Kiladalens Lantliga Cortez - Tabac 142
Helen Landström Corian de R
Ale-Jennylunds RK Crelido - Maraton 169
Helen Landström Dozent S
Ale-Jennylunds RK Don Juan - Gardeoffizier 167
Helen Landström Capella (F. 2)
Ale-Jennylunds RK Cardento - Alexson D 168
Karolina Lindström Szkooby Doo
Heby RF Szkopul - Amiral 175
Caroline Lundén Marcoolio
Tollstad HSK King Marco - Cortez 179
Caroline Lundén L.a.
Tollstad HSK   180
Felicia Löfstad Flamencito
Södertörn Ryttarcenter TK Feliciano (SWB) - Looping 184
Linda Melin Conquillas
Kiladalens Lantliga Corrado - Koncerz xx 191
Linda Melin Ostro Nova
Kiladalens Lantliga Cagliostro - Koncerz xx 192
Linda Melin Domino van de Zuuthoeve
Kiladalens Lantliga Thunder van de Zuuthoeve - Sir Lui 190
Elin Muntzing Castell II
Jump Club RSF Okänd - Okänd 194
Albert Mårtenson Fresco Colombine
Fjärås Hoppryttare Calvaro Z - Baloubet du Rouet (SF) 196
Albert Mårtenson Lavinio 1211
Fjärås Hoppryttare Lique de Bryere - Come Well 197
Fredrika Netterberg Columbo
Mälarhöjdens RS Calido - Accord II 200
Fredrika Netterberg Carlotta
Mälarhöjdens RS Contendro - Escudo 1 199
Patricia Normark Vyper
Örebro FK Heartbreaker - Calvados 204
Alexandra Odbjer Milona Z
Nääs RF Eurocommerce Memphis - Indoctro 207
Matilda Osbeck Loreal B 2
Kungsbacka RK Levisto - Kobar 212
Marie Ottosson Liva
Nääs RF Quite Easy - Tamburin 214
Marie Ottosson Cortina
Nääs RF Cortus - Jasper 213
Per Arne Petersson Quality
Nääs RF Quite Easy - Zeevennar 217
Per Arne Petersson Just Fame
Nääs RF Quite Easy - Just 4 You 219
Per Arne Petersson Corleone PFB
Nääs RF Corlensky G - Jasper 220
Per Arne Petersson Quite May
Nääs RF Quite Easy - Cortus 218
Johanna Pettersson A Little Bit Z
Gibberöd RS Artos Z - Dinard L 221
Sara Samuelsson L´Esprit 14
Onsala RF Lancer III - Espri 231
Sara Samuelsson Corssini
Onsala RF Cassini II - Corofino I 229
Sara Samuelsson Baloucento
Onsala RF Baloubet du Rouet - Cento 232
Sara Samuelsson Quintero 1273
Onsala RF Quinar - Capitol I 230
Sara Samuelsson Ixenel
Onsala RF Thunder Van De Zuuthoeve - Landetto 233
Stora Vrå Equestrian Service Heart of Oak
Fjärås Hoppryttare Heartbeat - Next Oak 1
Cecilia Settergren Idle Rain
Grevagårdens RF Cardento - Irco Marco 236
Cecilia Settergren LT Zarena
Grevagårdens RF Okänd 235
Melle Skärfstad Boeselager B
Hamre Ridklubb Lupicor - Animo 242
Melle Skärfstad Bruichladdich (47)
Hamre Ridklubb Carte d'Or - Rastell 243
Zazza Skärfstad Bel Mondo
Hamre Ridklubb Feliciano - Pik Bube 246
Zazza Skärfstad Alinda
Hamre Ridklubb Hold up Premier - Corland 245
Ika Lundh Snis Cassandra F
Västkustens Hoppryttarförening Heartbeat - Ahorn 181
Moa Svensk Askardi
Loviseholms SHK Aquilino - Ahorn Z 248
Yvonne Talamo Camill S:t Tropez
Södertörn Ryttarcenter TK Cortez - Salut 250
Yvonne Talamo Esmay Van Kastanjehof
Södertörn Ryttarcenter TK Thunder Van De Zuuthoeve - Quito De Baussy 251
Henrik Tapper Idle Flash
Sämsholms RF Cardento - Turban Rose 252
Henrik Tapper Just Me (61)
Sämsholms RF Camaro M - Stanford 256
Henrik Tapper Karl BRM
Sämsholms RF For Pleasure - Carthago 255
Henrik Tapper Catalina N
Sämsholms RF Camaro M - Cornetto 253
Louise Torgersen Sinkadus
Fjärås Hoppryttare Iowa - Cardento 260
Louise Torgersen L. Fleur
Fjärås Hoppryttare Lupicor - Pheres 259
Sara Westbeck Koriander
Jump Club RSF Cardento - Utrillo 270
Elin Westlund Nice Cameron
Brokindsryttarna Cardento - Ralmé Z 271
Therese Widén Big Example F
Örebro FK Cardento - Indorado 273
Linn Widmark Java Kvarnås
Nääs RF Cardento - Chapman 274
Linn Widmark Montoya G
Nääs RF Cappucino - Finals 276
Linn Widmark Wilson
Nääs RF Elmshorn - Winnipeg F 275
Linn Wässman Chiemsee F
Västerås RS Corrado II - Montanus 279
Peder Zeiloth Kelly Ek
Örebro FK Cornetto - Recruut 280
Peder Zeiloth Cornetto Colour F
Örebro FK Cornetto - Cortez 283
Signe Åberg Corwette
Kiladalens Lantliga Cortez - Romano 284
Malin Åkerberg Morita HH
Örebro FK Camaro M - Cardento 289
Malin Åkerberg Carmine HH
Örebro FK Careful - Quite Easy 290
Malin Åkerberg Carter MB
Örebro FK Chicago Z - Goldstrand 292
Malin Åkerberg Millimani E
Örebro FK Quite Easy - Pepe 291
Elin Åkerlund That´s It
Åmåls Ridklubb So What - Martini 293
Malin Åkerström Valida W
Årsta-Runsten Calido I - Quito de Baussy 297
Malin Åkerström Zero Summer
Årsta-Runsten Zero Watt - Kildalton Gold 296
Malin Åkerström Dunder Divan CC
Årsta-Runsten Cartier - Irco Marco 298
Malin Åkerström Ghisela
Årsta-Runsten Feliciano - Lambert 295
Malin Åkerström Britt
Årsta-Runsten Calvino Z - Krunch de Breve (SF) 294
 
till toppen

Uppdaterad: 25 JUN 2013 08:33 Skribent: Magnus Malmgren

Vill du börja rida hos oss?

Maila dina kontaktuppgifter så kontaktar vi dig så snart vi har en tid att erbjuda!
Vi erbjuder ridundervisning på olika nivåer:

Ridlekis för barn från 4 år
Nybörjare barn/ungdom
Barn, ungdomar och vuxna med ridvana
Hoppgrupper för Ponny/ Häst
Trimgrupp i dressyr
Fredagsaktivitet (löshoppning m.m) se separata anslag på Facebook 

Kontakta oss
Mail:
 This is a mailto link
 Tel: 0565-71 12 67

Fakturafrågor mailas till:
This is a mailto link

telefontid måndag 08.00-17.00
övrig tid - lämna meddelande på telefonsvarare
så hör vi av oss så snart vi kan!

 

SRF samarbetar med

I samarbete med Hälsokällan i Sunne

                   SUNNE

 

 

Foto: Theresa Falck

Våra tävlingar 2019

 9 -10 mars
Regional och lokal tävling i
dressyr för ponny och häst

 16-17 mars
Regional och lokal tävling i
dressyr för ponny och häst

 

5-6 oktober
Regional och lokal tävling i dressyr
ponny och ridhäst

26-27 oktober
Regional och lokal tävling i hoppning
ponny och ridhäst

 Se TDB för proppar! 

 

Länk till anläggningsskiss

 

Pay n' Jump

Våren 2019:

Lördag 19 januari 

 

 

 

 

 

Postadress:
Sunne RF - Ridsport
Häljeby 81
68691 Sunne

Kontakt:
Tel: 0565711267
E-post: This is a mailto link